Modric bëhet lojtari me më së shumti trofe në histori të Real Madridit

11:18 | 15 Gusht 2024
KRG

Real Madridi mbrëmë fitojë Superkupën e Evropës me fitore 2-0 ndaj Atalantas, në finalen e zhvilluar në Varshavë.

Goli i parë u shënuar nga Federico Valverde në minutën e 59-të, ku u asistua nga Vinicus Jr, shkruan Arbresh.info.

Ndërsa pas disa minutave, Kylian Mbappe arriti të shënojë golin e tij të parë me fanellën e skuadrës spanjolle, i cili u asistua nga anglezi Jude Bellingham.

Kroati i cili është kapiten i skuadrës së Real Madridit, Luka Modric, luajti nga minuta e 77-të, duke e zëvendësuar Rodrygon.

Trofeu i Superkupës për 38-vjeçarin e emëroj atë si lojtari më i trofeshëm në histori të Real Madridit.

Modric deri më tani me fanellën e skuadrës spanjolle ka arritur 27 trofe, ndërsa pas tij është Nacho Fernandez me 26 trofe.

Fituesi i Topit të Artë, ka djersitur fanellën e Los Blancos në 535 ndeshje. /Arbresh.info